loader

Vážení zákazníci,

Dovolujeme si Vás informovat, že právě proběhlo další zdražení lan Gustav Wolf, ve kterém se promítnou už tak zvýšené ceny od ledna 2022. Zároveň Vám poskytneme přímé vyjádření výrobce k současné situaci.

Současná válka mezi Ukrajinou a Ruskem, která způsobuje nezměrné utrpení ukrajinskému obyvatelstvu, má bohužel také významný dopad na tok zboží a ekonomiku v Evropě. Suroviny jako železná ruda, uhlí a ocel vstupují na evropský trh ve velkém množství z Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Tyto dodavatelské řetězce jsou nyní přerušeny nebo z velké části narušeny, a to vlivem současné situace na Ukrajině a zavedených sankcí vůči Rusku a Bělorusku. To má drastický dopad na ceny oceli a energií, které explodovaly a dosáhly historických maxim.

Dodavatelé oceli stáhli všechny své několika měsíční cenové závazky a nyní nám účtují příplatek +350,- €/1000 kg. Další zvýšení cen elektřiny a plynu se promítá do celkové ceny jako dalších +50,- €/1000 kg.

Tento cenový vývoj má následující dopady:

  • Zvýšení ceny za jednotlivé typy lan v řádu cca. 5-8 %.
  • Platí pro nové objednávky od 25.03.2022.

Pro větší přehlednost zobrazujeme úpravu ceny za lana jako procentuální přirážku v samostatné položce na potvrzení objednávky a faktuře.

Naším cílem je zajistit bezpečnost dodávek v maximální možné míře.

Proto jsme bohužel nuceni tato opatření realizovat s okamžitou platností a prosíme o pochopení.

 

Pevně věříme, že současná situace brzy skončí a cenové turbulence se minimálně ustálí na rozumných hodnotách.

Váš tým FRONTIER COMPONENTS